Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Gabriele Marchesi szabadonengedéséről a milánói fellebbviteli bíróság döntött, amely elutasította Magyarország kiadatásra vonatkozó kérését, írja a Magyar Jelen a Milano.corriere.it nyomán.

Az indoklásban szerepelt, hogy az antifa támadásokban való részvétellel vádolt férfire „embertelen bánásmód várna a magyar börtönökben”.

Európai elfogatóparancs volt ellene

Március 28-án, amikor Budapesten elutasították Ilaria Salis háziőrizetre vonatkozó kérését, a milánói bíróság elutasította Gabriele Marchesi kiadatását Magyarországnak.

A 23 éves milánói fiatalembert, akit az elmúlt hónapokban európai elfogatóparancs alapján vettek őrizetbe azzal a vádolnak, hogy részt vett valamivel több mint egy éve Budapesten két „neonáci” elleni támadásban.

A bíróság a döntés indoklásában kiemelte az „embertelen és megalázó bánásmód veszélyét”, amelynek a magyar börtönökben az olaszok szerint ki lenne téve a férfi.

A bíróság szerint csupán néhány napig lábadoztak az áldozatok

A tárgyaláson megismételte a főügyész ellenérveit, és az „arányosság elvének megsértésére” is hivatkozott, mivel a fiatalember (valamint Ilaria Salis) akár 24 év börtönbüntetést is kaphat egy olyan támadásért, amely szerinte „csupán néhány napos sérülést” okozott az áldozatnak.

Marchesi, aki 129 napot töltött házi őrizetben, védőügyvédje, Mauro Straini társaságában jelen volt a tárgyaláson a döntés meghozatalakor. A 23 éves fiatalembert azzal vádolják, hogy részt vett a 2023. februári budapesti „összecsapásokban” európai „neonácikkal” a Becsület Napja előestéjén.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1948. május 14-én Ben-Gurion kikiáltotta Izrael Állam megalakulását, mire az arab államok többsége dzsihádra szólította fel a muszlim világot. Kevesen tudják, milyen aktív szerepet vállalt Sztálin Izrael létrehozásában és abban, hogy túlélte az első arab–izraeli háborút.

Az olasz legfelsőbb bíróság, a semmítőszék foglalt állást az olasz szélsőjobboldali, hazafias csoportok találkozóin, megemlékezésein országszerte használt köszöntési formáról.

A frankfurti zsidó szupremácisták Németországban elsőként indítottak el egy olyan alkalmazást, amely az antiszemiták elleni küzdelemben segít azáltal, hogy figyelmezteti a zsidókat a potenciális „biztonsági fenyegetésekre”.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

Lengyelországi zsidók pert indítottak németországi székhelyű multinacionális óriásvállalatok ellen „a szüleiket és nagyszüleiket ért világháborús atrocitások miatt” – írja a PCh24 lengyel hírportál.

Letakarták egy bécsi protestáns templom ólomüveg ablakait, mert azokon állítólag „antiszemita” motívumok szerepeltek, és az ablakok alkotója tagja volt a NSDAP-nak.

Ahhoz, hogy megérthessük a totalitárius woke ideológia amerikai elhatalmasodását lehetővé tévő mentális légkört, célszerű vázlatosan feleleveníteni az Egyesült Államok történelmi gyökereit.

Mihelyt a második világháború 1945-ben véget ért, Kanada és az USA elkezdett hajón élelmet szállítani az emberek százmillióinak, akik a háború következtében éhhalálnak voltak kitéve.

Ausztria bejelentette, hogy egy rendőrőrsnek is helyet adó „emberi jogi képzési központ” létesül Adolf Hitler egykori nagynémet vezér és kancellár Braunau am Innben található szülőházában.

Tasmania a zsidó-liberális média tálalása szerint „történelmet írt azzal, hogy Ausztrália első államaként betiltotta a náci tisztelgést”.

Akik még nem ismernék a történetét annak a mondásnak, hogy Románia a "történelem prostituáltja", annak segítünk hat történelmi momentummal, amely eléggé tiszta képet fest arról, milyen szövetségese volt ez az ország néhai partnereinek.

Az NZóna Podcast tematikus Homo Viator sorozata ezúttal az 1945-ös budavári kitörést és a Becsület Napját vizsgálja világnézeti szempontból.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

A Pesti Központi Kerületi Bíróság 2024. május 9-én előkészítő ülést tartott egy büntetőügyben, amelyben öt hazafias szkinhedet „csoportosan, társtettesként elkövetett, közösség tagja elleni erőszak bűntettével” vádol az ügyészség.

1945. február 11-én a budapesti német-magyar helyőrség lőszere és élelme fogytán volt, a magyar főváros fegyveresen nem volt tovább tartható.