Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Elítéltek egy angol antiszemita aktivistát, aki a rendőrség szerint „neonáci hitet vallott”, mert meg akart támadni egy sussexi zsinagógát.

A 19 éves brightoni Mason Reynoldst egy „terrorcselekmény előkészítésével kapcsolatos cikk” birtoklása miatt fogták perbe – írja a BBC.

A rendőrök átkutatták Reynolds címét, ahol bomba használati útmutatókat és egy feljegyzést találtak, amely részletezte egy hove-i zsinagóga megtámadásának terveit.

A rendőrség szerint a fiatal aktivista „szélsőjobboldali videókat osztott meg, és dicsérte a szélsőjobboldali terroristák támadásait”.

Azt mondták, ő volt egy olyan Telegram csatorna adminisztrátora is, amely „szélsőjobboldali szélsőséges, antiszemita és rasszista nézeteket, valamint bombaépítéssel és lőfegyverek 3D-nyomtatásával kapcsolatos kézikönyveket osztott meg”.

„Mason Reynolds a gyűlölet terjesztésére és a terrorcselekmények ösztönzésére törekedett” – mondta Nick Price, a CPS Terrorizmusellenes és Különleges Bűnözés Elleni Osztályának vezetője.

Reynolds korábban öt vádpontban vallotta be bűnösségét olyan információk birtoklásában, amelyek „hasznosak lehetnek egy terrorista számára”, és öt vádpontban „terrorista kiadványok terjesztésében”.

Reynolds bûnös ítélete és korábbi bûnösségi beismerései azt mutatták, hogy „nemcsak neonáci hitet vallott, hanem azokra akart tenni, hogy fájdalmat és szenvedést okozzon, amit szerencsére sikerült megakadályozni és a közvéleményt megvédeni a rendõrség és a rendõrség munkájának köszönhetõen. ügyészi csapat” – mondta Price úr.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Római Birodalom és Oroszország történelmi példája meggyőzően bizonyítja, hogy a kollektivista-bolsevista ideológia pszichésen-mentálisan beteg társadalmakban alig talál ellenállásra.

A katonai kíséretek a kora középkor hadviselésének meghatározó szerveződései voltak, harcos fiatal férfiak egy karizmatikus vezető köré gyűlve vettek részt a személyes dicsőséget és vagyonszerzést ígérő hadjáratokban.

Az ügyészek egy 98 éves egykori tábori őr ellen emeltek vádat, akit azzal vádolnak, hogy részt vett a Sachsenhausen koncentrációs tábor 3300 rabjának „kegyetlen és alattomos meggyilkolásában”.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 23-án.

A keletről érkező hírek hatására a magyar lakosság rettegett a Vörös Hadsereg katonáitól. A szovjetek 1944. augusztus 26-án értek magyar területre az Úz völgyében, komoly harcok közepette vonultak nyugat felé, míg a front 1945 áprilisában átvonult az országon.

„Amerika megbukott, mert egy társadalomban, ahol a hasznossági princípium mindenekfelett való, a morális felelősségérzete elsorvad” – ezt írja Márai Sándor 1957. november 5-én naplójába, s hozzáteszi, a Nyugat magyar forradalommal szembeni árulását nem lehet megbocsátani, és senki nem hisz többé a Nyugatnak.

Az NZóna Podcast tematikus Homo Viator sorozata ezúttal az 1945-ös budavári kitörést és a Becsület Napját vizsgálja világnézeti szempontból.

Nagyjából tizenkét kommunista jelent meg a IV. kerületi Tanácsköztársaság-szobornál, hogy méltassa a Kun (Konh) Béla-féle vörös terrort. Velük szemben kétszer ennyi hazafi fejezte ki nemtetszését – írja a Magyar Jelen.

1945. május 9-én kényszerítették térdre a Szövetségesek a Nagynémet Birodalmat, azonban arról nem szokás beszélni, mi mindennel járt ez a győzelem.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

Diszkréten szállították le a nyomozók Ulain Ferencet a Bécs felé tartó gyorsvonatról. Bár a nemzetgyűlési képviselő és ügyvéd meghallgatása és társainak elfogása minden paláver nélkül történt meg, az ügy mégis nagyot robbant.

A „magyar forradalomért való lelkesedés” miatt, vagy 1956-ot csupán ürügyként felhasználva 257 személy ellen alkalmaztak megtorlást a Szovjetunióban. 

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendôrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 5. napján, délelôtt 10 órakor.